Що таке B2B простою мовою?

Що таке b2b?

B2B – це скорочена назва «Business to Business». Якщо перекладати українською мовою дослівно, вона означає «бізнес для бізнесу», а вимовляється як «бі ту бі».

Говорячи науковою мовою, B2B є видом інформаційної та економічної взаємодії юридичних осіб. Це взаємини спеціальних суб'єктів бізнесу – юридичних осіб, оскільки в якості клієнтів у B2B виступають не звичайні люди, а компанії, які потребують послуг у таких самих компаній.

На заході цей термін використовується для позначення діяльності юридичних компаній з метою забезпечення інших юридичних послуг.

Можна сказати, що суб'єктами В2В є юридичні особи (організації, підприємства, індивідуальні підприємці), а об'єктом стають послуги, призначені для виробництва нових товарів або послуг.

Варто пам'ятати, що часом B2B помилково ототожнюють із B2C. Проте, останнє, таки, спрямоване на задоволення потреб кінцевого споживача (приватної фізичної особи), а не компанії. В B2C завжди є покупець-споживач, а в B2B тільки компанії.

Закономірно, що обсяг угод у межах B2B значно перевищує обсяг B2C.

Для B2B більш характерні стабільні та довгострокові відносини. Крім того, тут практично виключено принцип імпульсивності у співпраці.

За допомогою інтегрованої електронної комерції деяка частка програмного забезпечення B2B ставиться безпосередньо на електронну базу, призначену для обліку, або сервер.

Переваги отримання послуг у сфері B2B

Недоліки сфери послуг у B2B

Варто пам'ятати, що основа B2B - активні послуги, тобто здійснення дій щодо пошуку та подальшого залучення клієнтів.

Згідно зі статистичними даними, багато компаній визнають, що не повною мірою використовують потенціал електронної комерції, у тому числі B2B.

В даний час намітилася тенденція розширення використання широких можливостей, що надаються B2B, власниками бізнесу, які знають та усвідомлюють потребу їхнього бізнесу в цифровій трансформації.

Правильно використовуючи B2B, можна розраховувати на:

можливість розширення кола потенційних клієнтів за рахунок залучення нових;

Сучасний рівень розвитку технологій уможливлює проведення впровадження B2B у діяльність компанії швидким, якісним і порівняно не дорогим.

B2B – ідеальний майданчик для старту бізнесу будь-якої спрямованості.