Covid-19: Xerox винайшов вакцину?

10.10.2020 Covid-19: Xerox винайшов вакцину?

Як розробки в сфері IT допомагають в боротьбі з Covid-19

Всесвітня пандемія привела до виникненню кризових ситуацій практично у всіх сферах життя. Карантинні обмеження, втрата робочих місць, соціальна паніка, розвал бізнес-проектів. Безліч компаній якщо не закрилися, то значно скоротили штат співробітників або перейшли на віддалений режим роботи. Коронавірус став перевіркою на людяність, і готовність підтримувати один одного в непростий час. Сьогодні поговоримо про те, як IT компанії внесли свою лепту в боротьбу з підступним вірусом.

Безпілотники-листоноші

Всі ми знаємо, що вірус почав своє поширення з китайського міста Ухань. Вже через 30 днів, коли кількість заражених стрімко збільшилася, було прийнято рішення закрити місто на карантин. Зупинив свою роботу громадський транспорт, закрилися аеропорти і торгові центри - життя практично завмерло для майже 9 мільйонів жителів міста. Але для того, щоб контролювати нові випадки зараження, необхідний був хоч якийсь зв'язок міста Ухань із зовнішнім світом. Влада задумалася, яким чином можна передавати в місто і назад тест-проби. Рішення запропонувала компанія MicroMultiCopter, що є лідером в сфері R & D-розробок. За кілька днів в роботу запустили безпілотники, які з успіхом впоралися з поставленим завданням: транспортуванням проб на вірус.

Штучний інтелект замість лікарів

Китай відомий своїми вражаючими успіхами в сфері розробки і випуску роботів. Штучний інтелект непогано прислужився в боротьбі з коронавірусом. В умовах катастрофічної нестачі медперсоналу, роботи взяли на себе безліч завдань:

  • Дистанційний контроль підвищеної температури;
  • Збір аналізів;
  • Контроль за правильністю виконання тестів;
  • Інформаційні оповіщення та багато іншого.

Також, роботи прекрасно впоралися із завданням прибирання та дезинфекції великих площ, що дозволило не допустити ще більшого поширення вірусу.вірусу.

Дистанційний сканер хворих на Covid-19

У ситуації, що склалася, де зволікання неприпустимо, в короткі терміни була розроблена і випущена система дистанційного виявлення хворих.

Мотивацією стало недотримання багатьма громадянами Ухань правил карантинного режиму - люди продовжували вести активний соціальний спосіб життя, гуляти на вулицях, не дотримуватися маскового режиму і т.д. Тому на початку березня поліцейські отримали спеціальні смарт-шоломи, розроблені компанією Kuang-Chi. Технологія отримала назву Smart Helmet N901. Вона дозволяє виявити громадян з підвищеною температурою навіть на відстані в п'ять метрів. Винахід дав можливість виявляти та ізолювати потенційних переносників вірусу.

 Мобільні додатки на сторожі спокою громадян

Після стрімкого поширення вірусу, влада Китаю закликала своїх громадян допомогти у виявленні та інформуванні про нові випадки спалаху вірусу. Для цих цілей був розроблений спеціальний мобільний додаток Coronavirus Close Contact. Всі бажаючі могли зареєструватися та вказати мінімальні дані про себе. Що це дало? Додаток аналізував, чи не було перетину користувача з тими, хто заразився на коронавірус. У разі підтвердження такої інформації, випливало оповіщення з проханням залишатися вдома на самоізоляції. Також користувач отримував докладну інформацію про найближчі медичні центри, де йому могли надати кваліфіковану медичну допомогу і перевірити на Covid-19.

Xerox винайшов вакцину?

Багато компаній активно включилися в випробування і клінічні дослідження для отримання вакцини від невідомого вірусу. Але далі за всіх пішла компанія Toyama Chemical, випустивши експериментальну вакцину. Компанія в 2019 році придбала всесвітньо відомий бренд Xerox, що став знаменитим своїми розробками в сфері ІТ технологій. Взяти участь в експерименті погодилися 340 пацієнтів. Що вийшло в результаті? За 4 дні від коронавірусу змогли позбутися практично всі пацієнти. Наразі ведуться роботи з вивчення лікувальних властивостей вакцини і впровадження її в масове виробництво.

Спільна робота завжди може дати позитивні результати. Багато всесвітньо відомих компаній внесли величезний вклад в боротьбу з Covid-19.

Сподіваємось, что за 2021 рік у людства вийде повністю адаптуватися та гармонічно співіснувати з даним та іншими  штамами короновірусу.